V blogu Naše Sedačky sa venujeme témam, ktoré sa týkajú našich produktov ako sú kožené sedačky, slovenské sedačky a postele na mieru, luxusné sedacie súpravy. Tiež si môžete prečítať zaujímavosti o koži, jej ošetrovanie a starostlivosť.

Ako vyčistiť koženú sedačku od fľakov z riflí, fixiek, či pera?
Pridané: 31.10.2013 | 4 príspevky
Farbenie kože
Pridané: 09.08.2011 | 3 príspevky
Ako si správne vybrať koženú posteľ?
Pridané: 30.08.2011 | 6 príspevkov
Kožené sedacie súpravy moderné, klasické a štýlové
Pridané: 16.04.2012 | 0 príspevkov
Akú hrúbku kože si zvoliť pri výbere koženej sedačky alebo postele?
Pridané: 19.01.2012 | 2 príspevky
Ako si správne vybrať koženú posteľ?
Pridané: 30.08.2011 | 6 príspevkov
Ako vyčistiť koženú sedačku od fľakov z riflí, fixiek, či pera?
Pridané: 31.10.2013 | 4 príspevky
Farbenie kože
Pridané: 09.08.2011 | 3 príspevky
Akú hrúbku kože si zvoliť pri výbere koženej sedačky alebo postele?
Pridané: 19.01.2012 | 2 príspevky
Aký farebný odtieň si zvoliť pre koženú sedaciu súpravu alebo koženú posteľ?
Pridané: 15.11.2011 | 1 príspevok

Nie je jedno, kde sedačku v obývačke umiestnite

  Zariaďovanie obývacej izby sa zvyčajne začína výberom sedacej súpravy. Sedačka je najväčší a najobľúbenejší kus zariadenia, ktorý funguje ako centrálny bod miestnosti. Od neho sa odvíja umiestnenie ďalšieho nábytku. 

Dôležitá je rovnováha
Pri zariaďovaní každej miestnosti je dôležité vytvoriť rovnováhu. V prípade, že na jednu stranu miestnosti nakopíte mnoho vizuálne ťažkých predmetov, priestor pôsobí nevyvážene. A keďže sedačky sú objemnejšie a zaberajú väčší priestor, musíte oproti nim umiestniť niečo s rovnakou „váhou", napríklad dve kreslá alebo ďalšiu sedačku.

Komunikačné uzly
Umiestnenie sedačky má vplyv na pohyb v miestnosti. Určite nie je v poriadku, ak sa musíte tisnúť popri sedačke, keď sa chcete dostať na druhú stranu miestnosti. Medzi konferenčným stolíkom a sedačkou alebo sedačkou a iným kusom nábytku vždy nechajte dostatočne široký „chodník" na bezpečné a bezproblémové prechádzanie.

Nech miestnosť dýcha
Pri zariaďovaní je často sa opakujúcou chybou tendencia natlačiť sedačku čo najbližšie k stene. V niektorých prípadoch je to vzhľadom k veľkosti obývacej miestnosti nevyhnutné. No ak nemusíte šetriť centimetre, posuňte ju ďalej od steny. Budete prekvapení, aký dobrý dojem toto umiestnenie vyvolá. Sedačka však v žiadnom prípade nemusí kopírovať stenu...

neapol sedacka

V strede miestnosti
Sedačka v strede miestnosti vyzerá vynikajúco, ale zároveň je veľkou výzvou. Dobrý výsledok závisí od veľkosti sedačky v pomere k veľkosti miestnosti. V priestrannej izbe sa sedačka menších rozmerov stráca, v malej pôsobí priveľká preplnene a môže obmedzovať v pohybe. Sedačka v žiadnom prípade nesmie pôsobiť ťažkopádne, ale má do miestnosti pozývať, preto ju otočte smerom k vstupu do miestnosti.

V rohu
Rohová sedačka je obľúbeným typom, keďže poskytuje dostatok miesta na sedenie. Ani jej umiestnenie nemusí byť celkom bezproblémové. Myslíte, že kvôli tvaru musí stáť v rohu? Iste, je to lákavé, ale oveľa lepšie sedačka v izbe vyzerá, keď ju od stien odtiahnete. Ak to urobíte, miestnosť bude vyzerať vzdušnejšie. Rohovú sedačku môžete využiť na predelenie veľkej miestnosti s rôznymi funkciami..

Komentáre

K danému článku ešte nebol pridaný komentár.
Buďte prvý, kto pridá svoj komentár k článku.

Pridať komentár

Meno: *

E-mail: *

Pridať komentár

Meno: *

E-mail: *
2011 © R2Design - všetky práva vyhradené
Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa stránky

webdesign © bart.sk