V blogu Naše Sedačky sa venujeme témam, ktoré sa týkajú našich produktov ako sú kožené sedačky, slovenské sedačky a postele na mieru, luxusné sedacie súpravy. Tiež si môžete prečítať zaujímavosti o koži, jej ošetrovanie a starostlivosť.

Ako vyčistiť koženú sedačku od fľakov z riflí, fixiek, či pera?
Pridané: 31.10.2013 | 4 príspevky
Farbenie kože
Pridané: 09.08.2011 | 3 príspevky
Ako si správne vybrať koženú posteľ?
Pridané: 30.08.2011 | 6 príspevkov
Kožené sedacie súpravy moderné, klasické a štýlové
Pridané: 16.04.2012 | 0 príspevkov
Akú hrúbku kože si zvoliť pri výbere koženej sedačky alebo postele?
Pridané: 19.01.2012 | 2 príspevky
Ako si správne vybrať koženú posteľ?
Pridané: 30.08.2011 | 6 príspevkov
Ako vyčistiť koženú sedačku od fľakov z riflí, fixiek, či pera?
Pridané: 31.10.2013 | 4 príspevky
Farbenie kože
Pridané: 09.08.2011 | 3 príspevky
Akú hrúbku kože si zvoliť pri výbere koženej sedačky alebo postele?
Pridané: 19.01.2012 | 2 príspevky
Zaujímavosti o koži
Pridané: 09.08.2011 | 1 príspevok

Akú hrúbku kože si zvoliť pri výbere koženej sedačky alebo postele?

O koži.

Používanie kože v nábytkárskom priemysle má dlhú tradíciu a aj napriek tomu, že sa mnoho rokov využívali kože z rôznych druhov zvierat, v súčasnosti sa používajú najmä kože z hovädzieho dobytka určené na priemyselné spracovanie. Nepochybnou výhodou koží je ich výnimočný charakter - každý plát je iný, čím sa potvrdzuje ich prírodný pôvod. Rovnako úžitková hodnota robí z koží žiadaný čalúnnický materiál.

Priemerná hrúbka kože po činení(spôsob konzervácie, ktorý zabraňuje hnilobným procesom) je cca 5 mm. Nábytkárska koža má najčastejšie od 0,9 do 1,1 mm (absolútne nevyhovujúce pre pohodlné sedačky alebo postele), 1,2 - 1,6 mm alebo 2,2 mm- závisí to od druhu kože, ktorý má byť získaný. Požadovaná hrúbka sa dosahuje rozdvojením (niekedy tiež roztrojením) kože.

 

Kožené sedačky a kožené postele kupujte s minimálne 1,5 mm hrubej kože.

Ako som už spomínal hrúbka kože 0,9 - 1,1 mm je absolútne nevyhovujúca pre použite na sedačky a postele. Takáto koža sa zvykne po čase natiahnúť a sedačka či posteľ bude vyzerať ako harmonika.

Ideálnou voľbou je hrúbka kože 1,5 mm, ktorá je vhodná pre použitie na nábytok a tiež cenovo dostupná. Pri tejto hrúbke kože sa nemusíte báť, že sa koža natiahne alebo, že Vám dlho nevydrží. V ponuke R2Design ponúkame kože minimálne 1,5 mm a pre náročnejších zákazníkov aj 2,2 mm.

Hrubá koža neznamená, že je kvalitná!

Hrúbka kože nie je jediné kritérium kvality kože. Koža musí byť jemná - v ruke bez problémov "skrčiteľná". Niektorí výrobcovia používajú pri výrobe kožu označovanú "split" (štiepenka), čo je hrubá spodná vrstva kože, ktorá sa ale vyznačuje zlou odolnosťou voči ohybu. 

R2Design Vám ponúka špičkovú taliansku kožu minimálne 1,5 mm hrubú, pri ktorej Vám nehrozí žiadne riziko..

Komentáre

VonaldUnade / 23.03.2024 14:06:01

Где купить спортивный комплекс для детей на улицу в Москве?Трудно представить более полезное и интересное занятие для детворы, чем активные игры на свежем воздухе. А если во дворе есть ещё и детские игровые комплексы, то восторгу малышей вообще не будет предела! Бегать, прыгать, преодолевать препятствия, проявлять всю свою безграничную фантазию — что может быть ещё лучше для маленьких непосед?! Играя со сверстниками на этом своеобразном острове развлечений, ребенок познает мир, развивает коммуникативные навыки, логическое мышление, учится работать в команде и одновременно проявлять индивидуальность. Несомненна и польза для здоровья — укрепляются все группы мышц, развивается ловкость, сила, выносливость, активизируются защитные силы растущего организма.
http://www.rfs21.ru/1978-izbran-novyy-prezident-federacii.html
http://racket.kiev.ua/index.php/obratnaya-svyaz/obratnaya-svyaz/obratnaya-svyaz/o-tennise/obratnaya-svyaz/o-tennise/obratnaya-svyaz/o-tennise/obratnaya-svyaz/o-tennise/obratnaya-svyaz/tennisisty/
http://ledorub.net/index.php/en/novosti/novosti/novosti/novosti/al-pinistskie-marshruty-kryma/

+38 (098) 195-79-70 Ответим на все вопросы по этому товару!Важной составной развития здорового ребёнка являются игры с лёгкими физическими нагрузками. Но нехватка у родителей времени, отсутствие во дворе детской площадки или плохая погода могут помешать прогулке на свежем воздухе. Подробнее.

odpovedať
 
hornyatkowag / 30.03.2024 05:05:49
 

Pridať komentár

Meno: *

E-mail: *

Pridať komentár

Meno: *

E-mail: *
2011 © R2Design - všetky práva vyhradené
Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa stránky

webdesign © bart.sk