V blogu R2Design sa venujeme témam, ktoré sa týkajú nášho exkluzívnych produktov ako sú kožené sedačky, kožené postele a moderný nábytok. Tiež si môžete prečítať zaujímavosti o koži, jej ošetrovanie a starostlivosť.

Ako vyčistiť koženú sedačku od fľakov z riflí, fixiek, či pera?
Pridané: 31.10.2013 | 4 príspevky
Farbenie kože
Pridané: 09.08.2011 | 3 príspevky
Ako si správne vybrať koženú posteľ?
Pridané: 30.08.2011 | 6 príspevkov
Kožené sedacie súpravy moderné, klasické a štýlové
Pridané: 16.04.2012 | 0 príspevkov
Akú hrúbku kože si zvoliť pri výbere koženej sedačky alebo postele?
Pridané: 19.01.2012 | 0 príspevkov
Ako si správne vybrať koženú posteľ?
Pridané: 30.08.2011 | 6 príspevkov
Ako vyčistiť koženú sedačku od fľakov z riflí, fixiek, či pera?
Pridané: 31.10.2013 | 4 príspevky
Farbenie kože
Pridané: 09.08.2011 | 3 príspevky
Sedacie súpravy – Jedna veľká rodina
Pridané: 24.10.2016 | 1 príspevok
Aký farebný odtieň si zvoliť pre koženú sedaciu súpravu alebo koženú posteľ?
Pridané: 15.11.2011 | 1 príspevok

Zaujímavosti o koži

Pôvod kože a kvalita

Čoraz dokonalejšími metódami spracovania sa v nábytkárskom priemysle dosahujú lepšie výsledky zlepšovania vzhľadu a vlastností kože. Jedným z najväčších výrobcov kože na svete patrí Taliansko. Práve kože vyrobené v Taliansku sú veľmi vyhľadávané, pre ich jedinečné technológie používané pri výrobe. V nábytkárskom priemysle sa najviac používa hovädzia koža, no v niektorých prípadoch sa použije koža byvolia, konská alebo prasacia.

Práve preto sme si vybrali talianskú kožu ako najlepšiu voľbu pre naše kožené sedačky a kožené postele.

Dôležité pre správne zaradenie kože do kategórií podľa kvality je informácia o krajine jej pôvodu. Okrem Talianska, ďalšími krajinami s najväčšou produkciou kože sú Južná Afrika, Austrália, Nový Zéland, Nemecko a Anglicko, teda krajiny s veľkým počtom dobytka. Kvalita kože sa z jednotlivých krajín z rôznych dôvodov odlišuje. Všeobecne platí, že kože z chladnejších oblastí, ako z Talianska, Nemecka a Škandinávie, sú kvalitnejšie, ako napr. kože z Južnej Afriky, pochádzajúce často z divokého dobytka. Kože z chladnejších oblastí sú vo vyššej miere kvalitnejšie, čo podmieňuje predovšetkým výberový dobytok a zdravšie podmienky pre jeho chov.

koza

Koža ako prírodný materiál

Kvalita kože závisí predovšetkým od spôsobu spracovania. Základné vlastnosti kože sú pevnosť, odolnosť voči opotrebeniu, pružnosť a napokon jej charakteristická vôňa. Práve týmito vlastnosťami je koža nenahraditeľná, napriek všemožným snahám výrobcov o jej napodobnenie. Pravá koža pochádza zo zvieraťa a každé zviera je iné, preto aj každá koža je rozdielna. Dve kože preto nemôžu byť štruktúrne rovnaké. Tieto miestne rozdiely v štruktúre kože vychádzajú z prírodných vlastností tohto materiálu, čím dokazujú jej originalitu a pravosť.

Populárnosť kože

Koža vyniká svojou pevnosťou a je jediným čalúnickym materiálom, ktorý prirodzene odoláva ohňu. Medzi ďalšie jej výnimočné vlastnosti je dlhá životnosť. Ak sa správne udržiava, podľa odborníkov môže byť jej životnosť až štvornásobne dlhšia ako životnosť textilu.

Koža je veľmi vhodný materiál aj pre alergika. Čiastočky prachu sa neusadia vo vnútri štruktúry ako pri textíliách a preto sa z jej povrchu dajú ľahko odstrániť. Z hľadiska údržby je koža veľmi praktická a nenáročná na starostlivosť. V ponuke je v prakticky neobmedzenom množstve farieb, rôznych efektov a štruktúr. Koža sa považuje za veľmi exkluzívny materiál a mnohým interiérom, napr. interiéry lietadiel, luxusných lodí a automobilov, dodáva svoju pečať luxusu.

Kožené sedačky a postele sa vďaka nenahraditeľným vlastnostiam stávajú čoraz populárnejšie a v našom prípade aj cenovo dostupné.

Komentáre

gropeni / 15.10.2023 09:49:02

clofazimine efectos colaterales de lexapro 10 mg The deal showed how the combination of physicalcapabilities with our financial risk management and structuringskills offered unique differentiators, Roy Salame, head ofglobal sales and structuring, told Energy Risk magazine in May propecia hair growth

odpovedať
 

Pridať komentár

Meno: *

E-mail: *

Pridať komentár

Meno: *

E-mail: *
2011 © R2Design - všetky práva vyhradené
Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa stránky

webdesign © bart.sk