JARNÉ ZĽAVY SÚ TU! VŠETKY SEDAČKY TERAZ - 21% A DOPRAVA ZDARMA!

Akcia platí do 24.4.2024!

×
Telefonické objednávky0917 884 281
Kontaktuje násinfo@nasedacky.sk

Zaujímavosti o koži

Koža ako prírodný materiál

Kvalita kože závisí predovšetkým od spôsobu spracovania. Základné vlastnosti kože sú pevnosť, odolnosť voči opotrebeniu, pružnosť a napokon jej charakteristická vôňa. Práve týmito vlastnosťami je koža nenahraditeľná, napriek všemožným snahám výrobcov o jej napodobnenie. Pravá koža pochádza zo zvieraťa a každé zviera je iné, preto aj každá koža je rozdielna. Dve kože preto nemôžu byť štruktúrne rovnaké. Tieto miestne rozdiely v štruktúre kože vychádzajú z prírodných vlastností tohto materiálu, čím dokazujú jej originalitu a pravosť.

Populárnosť kože

Koža vyniká svojou pevnosťou a je jediným čalúnickym materiálom, ktorý prirodzene odoláva ohňu. Medzi ďalšie jej výnimočné vlastnosti je dlhá životnosť. Ak sa správne udržiava, podľa odborníkov môže byť jej životnosť až štvornásobne dlhšia ako životnosť textilu. Koža je veľmi vhodný materiál aj pre alergika. Čiastočky prachu sa neusadia vo vnútri štruktúry ako pri textíliách a preto sa z jej povrchu dajú ľahko odstrániť. Z hľadiska údržby je koža veľmi praktická a nenáročná na starostlivosť. V ponuke je v prakticky neobmedzenom množstve farieb, rôznych efektov a štruktúr. Koža sa považuje za veľmi exkluzívny materiál a mnohým interiérom, napr. interiéry lietadiel, luxusných lodí a automobilov, dodáva svoju pečať luxusu.

Pôvod kože a kvalita

Čoraz dokonalejšími metódami spracovania sa v nábytkárskom priemysle dosahujú lepšie výsledky zlepšovania vzhľadu a vlastností kože. Jedným z najväčších výrobcov kože na svete patrí Taliansko. Práve kože vyrobené v Taliansku sú veľmi vyhľadávané, pre ich jedinečné technológie používané pri výrobe. V nábytkárskom priemysle sa najviac používa hovädzia koža, no v niektorých prípadoch sa použije koža byvolia, konská alebo prasacia. Dôležité pre správne zaradenie kože do kategórií podľa kvality je informácia o krajine jej pôvodu. Okrem Talianska, ďalšími krajinami s najväčšou produkciou kože sú Južná Afrika, Austrália, Nový Zéland, Nemecko a Anglicko, teda krajiny s veľkým počtom dobytka. Kvalita kože sa z jednotlivých krajín z rôznych dôvodov odlišuje. Všeobecne platí, že kože z chladnejších oblastí, ako z Talianska, Nemecka a Škandinávie, sú kvalitnejšie, ako napr. kože z Južnej Afriky, pochádzajúce často z divokého dobytka. Kože z chladnejších oblastí sú vo vyššej miere kvalitnejšie, čo podmieňuje predovšetkým výberový dobytok a zdravšie podmienky pre jeho chov.

VZORKOVNÍK
FARIEB
DOPRAVA
ZADARMO
KVALITNÉ PREVEDENIE
A DETAILY
TALIANSKA
KVALITA A DIZAJN