V blogu R2Design sa venujeme témam, ktoré sa týkajú nášho exkluzívnych produktov ako sú kožené sedačky, kožené postele a moderný nábytok. Tiež si môžete prečítať zaujímavosti o koži, jej ošetrovanie a starostlivosť.

Farbenie kože
Pridané: 09.08.2011 | 4 príspevky
Ako vyčistiť koženú sedačku od fľakov z riflí, fixiek, či pera?
Pridané: 31.10.2013 | 3 príspevky
Kožené sedacie súpravy moderné, klasické a štýlové
Pridané: 16.04.2012 | 0 príspevkov
Ako si správne vybrať koženú posteľ?
Pridané: 30.08.2011 | 6 príspevkov
Latkové sedačky, kožené sedačky – výhody, nevýhody a čistenie
Pridané: 15.03.2013 | 0 príspevkov
Ako si správne vybrať koženú posteľ?
Pridané: 30.08.2011 | 6 príspevkov
Farbenie kože
Pridané: 09.08.2011 | 4 príspevky
Ako vyčistiť koženú sedačku od fľakov z riflí, fixiek, či pera?
Pridané: 31.10.2013 | 3 príspevky
Kožená sedačka alebo látková?
Pridané: 09.08.2011 | 2 príspevky
Akú hrúbku kože si zvoliť pri výbere koženej sedačky alebo postele?
Pridané: 19.01.2012 | 2 príspevky

Čo by mala spĺňať kožená sedačka?

   Používanie kožených sedačiek v domácnostiach a v iných interiérov sa v poslednej dobe stále viac a viac rozmáha. Ich dizajn pôsobí veľmi elegantne a dodáva interiéru charakter. Na prvý pohľad je jednoduché si vybrať zo širokej ponuky, ktorá je na trhu, avšak kožené sedačky by mali spĺňať určité kritériá.

 

   Takým prvý kritériom by mala byť hrúbka kože. Dalo by sa vlastne povedať, že hrúbka kože určuje kvalitu koženej sedačky. Ak bude príliš hrubá, alebo naopak príliš tenká, tak bude mať nevhodné vlastnosti. Ak by sedačka bola príliš tvrdá, je dosť možné, že výrobca ju vyrobil zo spodnej časti kože, čiže zo štiepenky. Kožené sedačky vyrobené zo štiepenky (split/crosta) sú až také tvrdé, že sa horšie ohýbajú a tým sa povrch prelamuje. To je spôsobené tým, že štiepenka ma okrem predĺženej bunkovej štruktúry aj jednosmernú väzbu. Preto by ste si mali vyskúšať vo svojich rukách, či je koža naozaj jemná. Ani príliš tenká koža (menej ako 1,5 mm) nie je žiadna výhra, aj keď je použitá z vrchnej vrstvy kože. Koža má totiž jedinečnú vlastnosť, a to rozpínavosť! Dokáže sa jednoducho roztiahnuť a už sa nevráti späť. A preto koža na vašej modernej a drahej sedačky, ktorá je vyrobená z takto tenkej kože, sa roztiahne, nebude sedieť na sedacích a opieracích častiach a bude vyzerať ako pokrčený obrus.

 sedacka

 

   Ďalším faktorom, ktorým by ste sa mali zaoberať je, či je sedačka vyrobená celá z pravej kože, alebo výrobca použil aj imitáciu kože, pretože aj keď imitácia vyzerá ako pravá koža, tak nemá jej prirodzené vlastnosti, pre ktoré sú kožené sedačky vlastne také obľúbené a dobré.

 

   Čo sa týka dizajnových záležitostí, tak tu už záleží iba na vkuse samotného kupujúceho, ktorý si však z veľkej ponuky dokáže ľahko vybrať.  


 Tak prajeme príjemné vyberanie:-)

Komentáre

K danému článku ešte nebol pridaný komentár.
Buďte prvý, kto pridá svoj komentár k článku.

Pridať komentár

Meno: *

E-mail: *

Pridať komentár

Meno: *

E-mail: *
2011 © R2Design - všetky práva vyhradené
Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa stránky

webdesign © bart.sk