V blogu R2Design sa venujeme témam, ktoré sa týkajú nášho exkluzívnych produktov ako sú kožené sedačky, kožené postele a moderný nábytok. Tiež si môžete prečítať zaujímavosti o koži, jej ošetrovanie a starostlivosť.

Ako vyčistiť koženú sedačku od fľakov z riflí, fixiek, či pera?
Pridané: 31.10.2013 | 3 príspevky
Farbenie kože
Pridané: 09.08.2011 | 4 príspevky
Kožené sedacie súpravy moderné, klasické a štýlové
Pridané: 16.04.2012 | 0 príspevkov
Ako si správne vybrať koženú posteľ?
Pridané: 30.08.2011 | 6 príspevkov
Latkové sedačky, kožené sedačky – výhody, nevýhody a čistenie
Pridané: 15.03.2013 | 0 príspevkov
Ako si správne vybrať koženú posteľ?
Pridané: 30.08.2011 | 6 príspevkov
Farbenie kože
Pridané: 09.08.2011 | 4 príspevky
Ako vyčistiť koženú sedačku od fľakov z riflí, fixiek, či pera?
Pridané: 31.10.2013 | 3 príspevky
Akú hrúbku kože si zvoliť pri výbere koženej sedačky alebo postele?
Pridané: 19.01.2012 | 2 príspevky
Kožená sedačka alebo látková?
Pridané: 09.08.2011 | 2 príspevky

Aká je ideálna veľkosť sedačky do Vašej obývačky?

Aká je ideálna veľkosť sedačky do Vašej obývačky?

     Veľká či malá, sedacia súprava býva dominantou obývacej izby. Trávime na nej čas pred televízorom, s knihou v ruke alebo len tak leňošíme. Dôležité je, aby sme sa na nej cítili pohodlne a zároveň, aby ladila s ostatnými komponentmi izby. Akú si zvoliť a na čo treba pri jej výbere prihliadať?

 

Správna veľkosť

Pri výbere a kúpe sedačky určenej do malého priestoru sa vám môže stať, že obývacia izba novú sedaciu súpravu jednoducho neunesie. Preto si treba dávať pozor, do akej sedačky sa zamilujete. Musíte totiž brať ohľad na rozmery priestorov a účel sedačky. Budete na nej sedávať dvaja alebo sa u vás pravidelne striedajú návštevy? Pokiaľ je vás málo, nemajte veľké oči, postačí vám aj dvojsedačka, ktorá v obývacej izbe pekne vynikne a zároveň aj ušetríte. Ak aj napriek malým priestorom potrebujete usadiť viac ľudí, namiesto veľkej sedačky, ktorá zaberie celý priestor, zvoľte radšej viac menších sedačiek.  

Ucko

Tvar a materiál

Sedačka môže byť rovná, v tvare písmena L alebo U. Záleží to od priestoru obývačky, ale aj od vášho vkusu. Sedacia súprava v tvare písmena U sa viac hodí do väčších priestorov, kde dostatočne vynikne a vytvorí priestor na oddych. Rohová sedačka v tvare písmena L sa dá poskladať podľa ľubovôle, podľa toho, či si želáte dlhšiu alebo kratšiu.

Lko

Ak si vyberáte materiál, musíte zohľadniť niekoľko faktorov. Staviť treba predovšetkým na kvalitu, lebo sedačku si nekupujete na jednu sezónu. Kožená sedačka vyzerá luxusnejšie, ľahko sa čistí a udržiava, pri čalúnených vám hrozí, že sa skôr zašpinia či ošúchajú. Najmä ak máte doma deti alebo štvornohých miláčikov. Oba materiály majú svoje pre aj proti.

Aj pri výbere farby však treba zohľadniť to, že sa na ňu budete dívať každý deň niekoľko rokov. Preto sú praktické neutrálne farby, ktoré ladia so všetkým. Obývačku potom ľahko oživíte farebnými doplnkami. Báť sa však netreba ani odvážnejších farieb. Sedačka tak bude skutočnou dominantou obývacej izby, nie kus nábytku, ktorý splynie s prostredím. 

Komentáre

K danému článku ešte nebol pridaný komentár.
Buďte prvý, kto pridá svoj komentár k článku.

Pridať komentár

Meno: *

E-mail: *

Pridať komentár

Meno: *

E-mail: *
2011 © R2Design - všetky práva vyhradené
Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa stránky

webdesign © bart.sk